Boo! Halloween!

Aaaa! Jest Halloween! Doczekaliśmy się! Minęło trochę czasu od kiedy pojawiły się pierwsze zapowiedzi, reklamy, od kiedy kupiliśmy nasze kostiumy. I dziś, nareszcie, można było świętować!

W szkole Samuela impreza była na całego. O poranku odbyła się parada całej szkoły, później dzieci miały imprezy w swoich klasach – zabawy, wygłupy, przekąski. Samo szczęście. Zajęć edukacyjnych mieli niewiele… ale za to radości aż na zapas!

W wielu miejscach, jeśli chciało się coś załatwić, kupić, można było właściwie być pewnym, że zostanie się obsłużonym przez wampira, maskotkę lub postać z bajki, bo niekoniecznie stroje były straszne. Ale najlepsze zawsze wydarza się wieczorem!… Trick or treat! Czyli zbiory!

Nasze osiedle nie należy do tych najbardziej zaangażowanych i ozdobionych, strasznych domów było mało. Myślę, że w większej części wynika to z tego, że mieszkają tu ludzie, którzy są tu “na trochę”, więc nie zawsze wczuwają się w klimat święta albo zwyczajnie nie mają zapasu ozdób, które gromadziliby przez lata jak tzw. regularny mieszkaniec Ameryki. Niemniej wyruszyliśmy wieczorem w poszukiwaniu sąsiadów chętnych do zabawy, bo spróbować zawsze warto! A na pewno wypada zajść tam, gdzie wystawiona jest dynia i świeci się światło przy wejściu. Byłoby im przecież przykro, gdyby nikt do ich drzwi nie zapukał, skoro się przygotowali, prawda? 

Zaczęliśmy jednak od centrum miasta. Tam byli chyba wszyscy! Ludzie krążyli między sklepami, zaglądali do restauracji, robili sobie zdjęcia i spędzali czas ze znajomymi. Dzieci w tym czasie zbierały słodycze od przygotowanych na tę okoliczność pracowników sklepów. Było kolorowo, zabawnie i … słodko. 🙂

Czy było warto?

No raczej!

Aga

 

P.S. Tak, na jednym zdjęciu Paweł stoi przy sklepie, gdzie już stoi choinka. W Halloween zaczynamy sezon świąteczny, najwyraźniej…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s