Dlaczego USA, czyli skąd się wzięliśmy w Kalifornii?

Wszyscy dobrze pamiętamy czasy, kiedy z każdej rodziny ktoś wyjeżdżał do USA “za pieniądzem”. Ameryka była daleko, a bilet nierzadko był w jedną stronę. Niektórzy jednak wracali – bogatsi o dolary,  wrażenia i doświadczenia. Ci wracający opowiadali o nowych technologiach, niesamowitych smakach, wyjątkowo utalentowanych ludziach i o rzeczy dla pokolenia naszych rodziców najważniejszej – o wolności.  I choć dla nas wolność jest trochę inna, to wciąż pociągająca.

Dla mnie wolność to możliwość wyboru. Zaczynając od wyboru towarzystwa, edukacji, ubioru, ale także miejsca, gdzie spędzam wolny czas aż po wolność wyboru w co wierzę albo nie wierzę. Nie chcę, by traktowano mnie czy kogokolwiek innego gorzej dlatego, że się różnimy. Nasza polska wolność potrzebuje jeszcze wiele czasu, przestrzeni i mądrości, by rozwinąć skrzydła. A ja zawsze chciałam żyć trochę po swojemu…

Między innymi ze względu na tę szeroko pojętą wolność, postanowiłam  w pewnym momencie rozmowy o wyjeździe traktować bardziej w kategoriach planów niż tylko nieosiągalnych wizji. Paweł chciał wyjechać od zawsze, ja nie chciałam wyjeżdżać nigdy. Takie z nas małżeństwo. Po analizie możliwości w Europie, próbach podjęcia pracy dla Anglików czy Niemców, a potem także Norwegów, pojawiła się oferta pracy dla Amerykanina. I tak się zaczęło. Praca dla rozwijającego się start up’u, wyjazdy rodzinne do San Francisco, na Hawaje, do Tahoe… a w końcu pojawiła się poważna propozycja pracy w USA.

Nie musieliśmy wyjeżdżać z kraju. Planujemy tam wrócić. W Polsce mamy dom, rodzinę i przyjaciół.  Stany Zjednoczone to dla nas przygoda, szansa na poznanie świata, okazja do uczenia syna tolerancji, zachowania otwartości umysłu i dostrzegania możliwości.

Zatem od teraz mierzymy się nie tylko z życiem, ale także życiem-inaczej. Po amerykańsku. I wierzymy, że wyjdzie nam to przynajmniej nieźle.  😉

Aga

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s